Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
Image
Image
Image

Miło nam donieść, że nasz spektakl ""Była sobie piosenka"" został wyróżniony Złotym Liściem Retro VI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. M. Fogga. Poniżej cytujemy list, jaki otrzymaliśmy wraz z wyróżnieniem.

VI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga

Honorowy Patronat:
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Rodzina Foggów

 Warszawa, 17 marca 2009 roku

Szanowny Pan
Zbigniew Rybka
Dyrektor naczelny i artystyczny
Teatr im. Jana Kochanowskiego
Radom

W imieniu Rady Programowej i organizatorów VI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, informuję, że tegoroczny Festiwal odbędzie się w Warszawie w okresie 9-23 października 2009 roku, a jego uroczysta inauguracja odbędzie się 30 maja w 108 rocznicę urodzin Mieczysława Fogga.
Program Festiwalu obejmuje konkurs wokalny, koncert galowy i imprezy towarzyszące (koncerty, widowiska muzyczne, wystawy, przegląd filmów, pokazy multimedialne). Projekt adresowany jest do miłośników piosenki retro i ma na celu popularyzację historii polskiej piosenki i przypomnienie dorobku twórców 20-lecia międzywojennego.

Rokrocznie przyznawane są z okazji Festiwalu Honorowe wyróżnienia Złoty Liść Retro.

Z prawdziwą przyjemnością informuję, że Rada Programowa VI OFPR postanowiła przyznać Honorowe Wyróżnienie Złoty Liść Retro'2009 zespołowi Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu za widowisko muzyczne „Była sobie piosenka"" (reż. Andrzej Ozga).
Uprzejmie proszę o przyjęcie wyróżnienia. Uroczyste wręczenie odbędzie się podczas Festiwalu w Warszawie. Uprzejmie proszę o kontakt w sprawie udziału w imprezach Festiwalowych.
Materiały archiwalne dotyczące poprzednich Festiwali z lat 2004-2008 znajdują się na stronie www.spotkaniazpiosenka.org/festiwalretro, na którą serdecznie zapraszam.

Z poważaniem

w imieniu organizatorów i Rady Programowej VI OFPR

Wojciech Dąbrowski
dyr. art. Festiwalu

PARTNERZY TEATRU
Image
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.