Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
Image
Image
Image

(…) Owszem, tę kameralną (opierającą się tylko na dwóch rolach) sztukę Marcin Sławiński poprowadził całkiem zręcznie, choć miejscami, zwłaszcza na początku przedstawienia tempo nie jest nadzwyczajne. Z obu wciągniętych w świat duchów panów, palmę pierwszeństwa dzierży zdecydowanie Stanisław Biczysko – Kipps, choć Marek Bogucki – aktor – wcale nieźle mu sekunduje. Autentycznie szkoda mi natomiast Agnieszki Oksanowicz – Kobiety w Czerni. Tę tytułową, lecz nie męczącą rólkę, mogłaby z powodzeniem zagrać adeptka. W spektaklu zrezygnowano niemal ze scenografii na rzecz efektów świetlnych i dźwiękowych. Bo przecież ma być to horror i groza. Jednak, zamiast grozą, wiało nudą.

Barbara Koś, Podnieść na duchu, „Słowo Ludu” 1995, nr 246 z dn. 23.10.

 

(…) Nawet dobra, sugestywna gra aktorów: Stanisława Biczysko i Marka Boguckiego, nie wykrzesała z premierowej publiczności zamierzonego lęku. Wszystko jest zbyt umowne, zbyt teatralne, by mogło przestraszyć. Z wyjątkiem efektów dźwiękowych. Chyba największy walor tego spektaklu to minimalne koszty.

Julita Twardowska, Uśpiony hormon strachu, „Dziennik Radomski” 1995, nr 196 z dn. 23.10.

 

(…) Warsztatowo przedstawienie było zupełnie dobre, tyle że nużące. I niczego w zamian nie dało. (…) Niestety im dłużej trwa spektakl, tym bardziej opowieść staje się jednowymiarowa, „groza” wypiera ledwo zarysowane subtelne dwuznaczności. (…) W rezultacie mimo wysiłków aktorów, mimo bardzo funkcjonalnej „czarnej” scenografii i dobrego opracowania muzycznego spektaklu, po scenie nie błąka się ani zatęchły zapach angielskich bagien, ani trupia woń zaświatów – lecz po prostu trąci myszką.

Tomasz Tyczyński, Duchem nie gaście, „Słowo Ludu” 1995, nr 247 z dn. 24.10.

PARTNERZY TEATRU
Image
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.