Warsztaty dla nauczycieli - Teatr Powszechny
odwołane spektakle (Radom)

Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu zorganizował cykl warsztatów dla nauczycieli, które prowadził dramaturg z Teatru Nowego w Poznaniu Michał Pabian. 

W trakcie zajęć, które początkowo odbywały się w teatrze, a następnie na platformie zoom, poruszane były tematy przybliżające wiedzę o podstawowych pojęciach teatralnych oraz o tym, jak łączyć teatr z codzienną pracą z uczniem. 

Zajęcia były skupione wokół takich zagadnień, jak: podstawowe zasady interpretacji, schematy cech bohaterów literackich i sposoby ich przełożenia w pracy z aktorem, możliwości stylizowania tekstu. 

Uczestnicy warsztatów pracowali z różnorodnymi tekstami literackimi, takimi jak: „Ania z Zielonego Wzgórza", „Kochanie, zabiłam nasze koty", „Piękni dwudziestoletni". Na tych treściach próbowali zastosować to, czego nauczyli się w teorii. Mierzyli się z interpretacją tekstu, stylizacją i wskazywaniem cech bohaterów. Starali wcielić się w rolę reżysera, który daje aktorowi cenne wskazówki do pracy nad swoją postacią. 

Głównymi celami projektu było wspieranie potencjału nauczycieli w pracy z uczniem, zainspirowanie do twórczego postrzegania codzienności, doświadczanie metod i narzędzi teatralnych, kształcenie kreatywnych umiejętności pedagogów. 

Z całym materiałem dotyczącym warsztatów teatralnych mogą Pańśtwo zapoznać się pobierając ulotkę.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.