"Wdowy"- Chorwacki Teatr Narodowy w Osijeku-Spektakl - Teatr Powszechny
Duża Scena
Czas : 120 minut

"Wdowy"- Chorwacki Teatr Narodowy w Osijeku

"Wdowy"- Chorwacki Teatr Narodowy w Osijeku
OPIS

Czarna komedia pełna teatru absurdu, typowego dla Sławomira Mrożka. Akcja dramatu rozgrywa się w nieznanej kawiarni, w której spotykają się dwie wdowy. W trakcie rozmowy dochodzą one do wniosku, że ich zmarli tego samego dnia rano mężowie zginęli pojedynkując się. Okazało się również, że mąż pierwszej wdowy zdradzał ją z drugą wdową, a mąż drugiej wdowy zdradzał ją z pierwszą wdową… co z tego wszystkiego wyniknie? 

Wdowy zostały napisane przez Mrożka po przebyciu poważnej choroby. Lekkie i humorystyczne podejście do śmierci stanowi odwołanie do kultury meksykańskiej, gdzie tematyka ta podejmowana jest w sztuce zupełnie inaczej, niż w tradycji europejskiej.

Bardzo współczesne i ciekawe odczytanie tekstu polskiego autora przez artystów z Chorwackiego Narodowego Teatru w Osijeku. 

Zapraszamy 27 września 2021 godz. 19.00, Duża Scena 

Bilety: normalny 50zł, ulgowy 30 zł. 

 

Event Properties

Event Date 27-09-2021 7:00 pm
Event End Date 27-09-2021 9:00 pm
Capacity Unlimited
Registered 0
Individual Price Free
Location Duża Scena
Sprzedaż biletów zakończona
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.