Ślub-Spektakl - Teatr Powszechny

Ślub

Witold Gombrowicz

Ślub
OPIS

„Ślub" Witolda Gombrowicza - jeden z najwybitniejszych dramatów w polskiej literaturze, porównywany często z Mickiewiczowskimi „Dziadami" czy Szekspirowskim „Hamletem". Słowem: pozycja obowiązkowa. Podobnie jak spektakl Mikołaja Grabowskiego, reżysera, który świat Gombrowicza czuje i rozumie jak mało kto.
W ujęciu Grabowskiego „Ślub" jest precyzyjnie poprowadzoną opowieścią o lękach dzisiejszego młodego człowieka, który - wkraczając w życie w poczuciu panującej wokół anarchii, degrengolady i niepewności jutra - buntuje się przeciw zastanej rzeczywistości. Co ma zrobić? Poddać się temu pozbawionemu reguł światu? Walczyć o lepszy? A może uszanować stare formy?...
„Ślub", zrealizowany przez Mikołaja Grabowskiego z aktorami Teatru Powszechnego, poruszająco obnaża twarde reguły rządzące ludźmi w relacjach z innymi, pokazuje stopniowe odzieranie z młodzieńczych ideałów i złudzeń, śledzi mechanizm rodzenia się totalitaryzmów.
Spektakl mocny i bardzo współczesny. Dotykający ważnych spraw. Atrakcyjny formalnie. Zrealizowany z rozmachem. Wciągający. Takiego „Ślubu" z pewnością jeszcze nie widzieliście! Serdecznie zapraszamy!

 

Spektakl wyróżniony refundacją w II edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa", organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego


czas trwania: 2 godz. (1 przerwa)

fot. M. Grabowski

premiera 22.10.2016

Event Properties

Event Date 22-10-2016 7:00 pm
Event End Date 22-10-2016 9:00 pm
Capacity Unlimited
Individual Price Free
Location Duża Scena
Reżyseria
Mikołaj Grabowski
Scenografia
Katarzyna K. Kowalczyk
Światła i zdjęcia
Michał Grabowski
Sprzedaż biletów zakończona
PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design