Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
gombrowiczfb.jpg

Coś dla miłośników literatury… i nie tylko!

CZYTAMY GOMBROWICZA 

W oczekiwaniu na XV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski  radomski teatr zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu „Czytamy Gombrowicza”. Już w najbliższy poniedziałek na scenie Kotłownia odbędzie się czytanie opowiadania „Zbrodnia z premedytacją” w reżyserii Jose Iglesiasa.

W czerwcu  w Teatrze Powszechnym w Radomiu rozpocznie się cykl „Czytamy Gombrowicza”. Podczas spotkań zostaną zaprezentowane mniej popularne utwory pisarza. Czytania wyreżyserują znani twórcy teatralni i filmowi, a wezmą w nich udział aktorzy radomskiego teatru oraz młodzież szkół średnich. 

Jako pierwsze czytane będzie opowiadanie „Zbrodnia z premedytacją” opublikowane po raz pierwszy 
w 1933 r. w zbiorze „Pamiętnik z okresu dojrzewania.

To pełna absurdu parodia kryminału będąca relacją ze śledztwa w sprawie zbrodni, do której nie doszło. 

Do wiejskiej posiadłości K. w celu uregulowania spraw urzędowych przybywa sędzia śledczy. Mimo że wizyta jest zapowiedziana, nikt nie oczekuje go na stacji. Kiedy dociera do celu, zostaje przyjęty przez domowników niczym niespodziewany gość. Wreszcie podczas obiadu w sztywnej, pełnej napięcia atmosferze, domownicy wyznają śledczemu, że pan domu zmarł w nocy...

Z tekstem Gombrowicza zmierzą się: Danuta Dolecka, Agnieszka Grębosz, Alan Bochnak, Adam Majewski, Mateusz Paluch.

Opiekę artystyczną obejmie Jose Iglesias Vigil. Twórca jest absolwentem łódzkiej Szkoły Filmowej. Ukończył również kurs fabularny w Szkole Wajdy w Warszawie.  Reżyserował popularne seriale telewizyjne takie jak „M jak miłość”, „Barwy szczęścia” czy "Plebania”. Jako aktora można go podziwiać 
w filmie Piotra Wereśniaka „Wkręceni”.

Cykl „Czytamy Gombrowicza”  realizowany jest w ramach zadania „XV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski – działania okołofestiwalowe”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Wstęp na spotkanie jest wolny. 

Zapraszamy: 7 czerwca o godz. 19, Scena Kotłownia. 

 

PARTNERZY TEATRU
Image
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.