Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
Image
Image
Image

Dziękuję za „Rozmowy nocą”. Już myślałam, że tzw. sztuki odważne mogą tylko męczyć i zniechęcać do teatru. A tu proszę, trafiło się coś z sensem.
Po „Poganiaczach wiatru”, pierwszej tegorocznej prezentacji Festiwalu, aż się bałam wybrać na kolejne przedstawienie. Co scena, to męka, a wszystko aż trzeszczało, tak było marnie sfastrygowane. Poza tym „Rozmowy nocą” Karoliny Szymczyk, sztuka, która miała być pokazana jako kolejna, nie zrobiła na mnie zbyt dużego wrażenia we wcześniejszym czytaniu. A tu miła niespodzianka.
(…) Dużo w przedstawieniu zabawnych dialogów, celnych ripost, ale żadnego taniego efekciarstwa. Chętnie pochwaliłabym aktorów, szczególnie odtwórcę roli męskiej, ale, niestety, nie wiem, jak się nazywają. Na mieście wiszą wprawdzie plakaty festiwalu, a ulotkami zarzucony jest i Powszechny, tyle że brakuje na nich nazwisk wykonawców. Nie wiem, czy to ze względu na tytuł festiwalu zdecydowano się na takie „odważne” posunięcie? Na szczęście nie ukrywa się danych reżysera. Spektakl wyreżyserowała autorka tekstu Karolina Szymczyk (rocznik 1977). Zgrabnie przechodzi od sceny do sceny, konsekwentnie prowadzi aktorów i pilnuje, by nie przemienili widowiska w tanią farsę.

Renata Metzger, Odwieczna potrzeba miłości, „Gazeta Wyborcza” (Radom)2005, nr 92 z dn. 21.04.

 

PARTNERZY TEATRU
Image
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.