331. premiera Teatru Powszechnego w Radomiu już za nami
8 marca, w Dniu Kobiet, na Scenie Kameralnej Teatru Powszechnego w Radomiu odbyła się 331. premiera w historii radomskiej sceny. Tym razem była to jednak nie tylko premiera, ale prawdziwa prapremiera – spektakl „Jeśli pragniesz kobiety to ją porwij” autorstwa Anny Burzyńskiej został bowiem po raz pierwszy wystawiony na polskiej scenie teatralnej.
W wyjątkowym wieczorze uczestniczyła również sama autorka tekstu, która była obecna podczas prapremiery i spotkała się z zespołem teatru oraz publicznością.
„Jeśli pragniesz kobiety to ją porwij” to opowieść o porywaniu… uczuć. O tym, że miłość potrafi pojawić się w najmniej spodziewanym momencie i całkowicie odmienić życie. Elżbieta i Wiesław przekonują się o tym na własnej skórze, odkrywając, że czasem wystarczy jeden nieoczekiwany moment, by wszystko nabrało nowego znaczenia.
Spektakl wyreżyserował Błażej Peszek. Za scenografię i kostiumy odpowiadała Bożena Kostrzewska, muzykę skomponował Wojtek Kiwer, a funkcję inspicjentki przy spektaklach pełni Ewa Kucharczyk-Paluch.
Na scenie zobaczyliśmy Joannę Zagórską oraz Michała Węgrzyńskiego, którzy stworzyli pełny emocji duet prowadzący widzów przez historię nieoczywistego spotkania i rodzących się uczuć.
To już czwarta premiera w obecnym sezonie artystycznym i jednocześnie druga przygotowana na Scenie Kameralnej.
Po premierowym spektaklu goście spotkali się na bankiecie, o którego kulinarną oprawę zadbała Cafe Teatr Halova.
Gratulujemy całemu zespołowi pracującemu nad spektaklem i życzymy wielu owacyjnych wieczorów na Scenie Kameralnej!
Prawa autorskie do tekstu reprezentuje Agencja ADiT.












