Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
odwołane spektakle (Radom)

Leszek Kołakowski
„Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?”
reżyseria Cezary Domagała

Spektakl muzyczny i interaktywny

Głównym bohaterem jest nosorożec, którego największym pragnieniem jest latanie. Kiedy budzi się ze snu, jest załamany wiedzą, że stado nie zaakceptuje jego marzenia i zostanie wyśmiany. Bohater próbuje walczyć ze swoją naturą i chce być lepszą wersją siebie. Wtedy los się do niego uśmiecha i poznaje wróbla, mistrza dziedziny, o której marzy. Wróbel jako jedyny chce wesprzeć przyjaciela, gdy pozostałe zwierzęta szydzą z marzeń nosorożca.

W bajce poruszony jest wątek akceptacji siebie i umiejętności docenienia swojej odmienności. Należy skupiać się na swoich zaletach i nie przejmować słabymi stronami…J, pielęgnować swoją inność, marzyć i wierzyć, ale należy też wiedzieć kiedy odpuścić i nie popadać w rozpacz z powodu porażek.

Nosorożec musi się nauczyć, że nie ma szans na oderwanie się od ziemi. Nie oznacza to jednak, że ma przestać marzyć. Kto wie, może kiedyś wsiądzie na pokład samolotu lub rakiety?

Zakup biletów na spektakl: „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?”:

Daszeńka
Adaptacja, reżyseria i scenografia: Marek Zákostelecký

Które dziecko nie marzy o tym, aby mieć szczeniaczka? Nasz najnowszy spektakl nawiązuje do tego dziecięcego marzenia - opowiada o psim dzieciństwie i dorastaniu.

Jego bohaterka, urocza foksterierka Daszeńka z pasją gania za własnym ogonem, jest smakoszem mleka, uwielbia bajki na dobranoc, rozrabia i psoci, ma przy tym nieprzebrane pokłady wdzięku, zadaje morze pytań i nieustannie dziwi się wszystkiemu. Skądś to znamy?

Bezpretensjonalna, zabawna historia  o uczeniu się świata, poznawaniu reguł i zdobywaniu doświadczenia, ale także o odpowiedzialności, jaka wiąże się z posiadaniem zwierzątka. Klasyka literatury dziecięcej w atrakcyjnym teatralnym wydaniu.

Zakup biletów na spektakl: „Daszeńka”:

PARTNERZY TEATRU
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design